در حال بارگذاری ...
شنبه 7 خرداد 1401

منشور اخلاقی اساتید و کارکنان دانشکده فنی ولی عصر (عج)

ما اساتید و کارکنان دانشکده فنی و حرفه ای ولی عصر (عج) در ایفای نقش کامل خود در این زمینه ، موارد زیر را در همه حال سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد .

 

به نام خدا  

منشور اخلاقی اساتید و کارکنان دانشکده فنی دختران ولی عصر (عج)

همانا برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را تمام نمایم.    حضرت رسول اکرم (ص)

 

بی شک انقلاب اسلامی ایران، در ماهیت خود یک انقلاب فرهنگی بود که توانست با الهام از تعالیم حیات بخش اسلام، تأسی به سیره ائمه اطهار (ع)، منویات بنیانگذار فقید انقلاب (ره) و همچنین رهبری داهیانه مقام معظم رهبری حضرت ایت ا... خامنه ای (مدظله العالی)، استقلال، عزت و بالندگی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

در این راستا دانشگاه فنی و حرفه ای با آموزش های نظری و مهارتی به صورت توأمان، توانسته است در بسط و گسترش فرهنگ کار، جهت ایجاد زندگی پویا برای جوانان این مرز و بوم، الگوی ماندگار و مناسبی ارائه دهد.

لذا ما اساتید و کارکنان دانشکده فنی و حرفه ای ولی عصر (عج)، در ایفای نقش کامل خود در این زمینه، موارد زیر را در همه حال سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد:

  • با ایمان به اراده خداوند متعال در جهت کسب رضایت حق تعالی با سعه صدر، صدق در رفتار و گفتار گام بر می داریم و با جدیت  در ترویج ارزش ها و اصول اخلاقی ناظر بر حرفه مقدس معلمی کوشا بوده، همواره خدا را ناظر بر اعمال خود می دانیم.

  • مراقبت و توجه به همه دانشجویان را وظیفه خود دانسته و با در نظر گرفتن نقش و جایگاه مقدس تعلیم و تربیت اسلامی و شکوفایی ارزش ها و نگرش ها و عقاید دینی، دلسوزانه راهنمایشان خواهیم بود.

  • انجام صحیح و شایسته، توام با وجدان کاری را در امور محوله جزء وظایف خود دانسته و در کوتاه ترین زمان ممکن خواسته های دانشجویان و مراجعان را با توجه به ضوابط و مقررات با حفظ امانتداری و رازداری به انجام رسانده، از حقوق ایشان صیانت خواهیم نمود.

  • با اعتقاد به این که دانشجویان سرمایه عظیم فکری و انسانی جامعه هستند، در کنار آموزش علم و فن؛ در بروز مهارت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، تعامل سازنده داشته، به این امر اهتمام خواهیم ورزید.

  • در ساختن دانشگاه معنویت گرا، ارزش مدار و انسان ساز که در پی رهبری معنوی و جهت دهی فرهنگی جامعه است، علم   جهت دار را، مبنا و چهار چوب حرکت خود قرار داده، قویّا کوشا خواهیم بود.

  • رعایت نظم و آراستگی، وقت شناسی، تواضع و فروتنی و مسئولیت پذیری را سرلوحه تمام امور خویش قرار می دهیم.

  • با صبر و شکیبایی، برخورد مناسب و خوشرویی پاسخگوی ارباب رجوع بوده و حفظ کرامت انسانی را ملاک عمل قرار می دهیم.

  • در پی ایجاد فرهنگ صرفه جویی همت گماشته و از هرگونه اسراف در اموال و امکانات موجود خودداری می نماییم.

  • با استقبال از نظرات و پیشنهادات سازنده و بسط فرهنگ انتقادپذیری و شفافیت در اطلاع رسانی، موجب افزایش اعتماد عمومی خواهیم شد.

  • با در نظر گرفتن اصول و ارزش های والای انقلاب اسلامی در همه حال در بسط و گسترش تفکر و گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی دربین دانشگاهیان کوشا خواهیم بود.